Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Дома > Производи > Led Street Lamp (Total 24 Products for Led Street Lamp)
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Led Street Lamp

Ние сме специјализирани Led Street Lamp производители и снабдувачи / фабрика од Кина. Трговија на големо Led Street Lamp со висок квалитет како ниска цена / евтина, една од Led Street Lamp водечки брендови од Кина, Shenzhen Ri Yue Guang Hua Technology Co., Ltd..
SMD 3030 80W LED Street Light Цена

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

SMD 3030 80W LED Street Light Цена Опис: Ние сме меѓу реномирани производители и добавувачи на широк спектар на ЛЕР Улични светла кои се достапни со различни степени на моќност и се состојат од испарувања на натриум, LED и CFL. Нашата LED улица...
China Manufacturer of Led Street Lamp
80W IP65 Модуларна улична светлина без возачи

Единечната цена: USD 52.17 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 52.17 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-LD-90WDL

80W IP65 Модуларна улична светлина без возачи 80W Модуларна улична LED светилка без LED возач изработена со 128 парчиња LED извор на светлина, специјално дизајнирана леќа со висока трансмисија од 90%, лумен од 130LM / W, може да ги задоволи барањата...
High Quality Led Street Lamp China Supplier
Алуминиумска топла бела 30W LED уличка осветлување плоштад

Единечната цена: USD 17.94 - 18.37 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 17.94 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 18.37 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 55 * 51 * 43 см, 8 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Алуминиумска топла бела 30W LED уличка осветлување плоштад Опис: Шенжен Riyueguanghua ЛЕР Street Street Light: Можеме да понудиме од 20W-200W. Бојата на домување може да биде црна и бела. Пренапонска заштита од 10KV може да ја направи улицата...
Professional Manufacturer of Led Street Lamp
150W LED Улична лампа со 5-годишна гаранција

Единечната цена: USD 86.48 - 89.22 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
3000 Piece/Pieces USD 86.48 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 87.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 89.22 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: GW: 10 kg 2 PCS / CTN 625 * 335 * 240mm

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

150W LED Улична лампа со 5-годишна гаранција Опис: 2018 најновиот модел 30W 60W 80W 100W 120W 150W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види од луѓето. Сепак,...
Expert Manufacturer of Led Street Lamp
Топла продажба на 150w предводена улица светилка на високи начини

Единечната цена: USD 83.54 - 91.78 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
3000 Piece/Pieces USD 83.54 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 87.05 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 91.78 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 55,2 * 33 * 18см / 1шт

Способност за снабдување: 1000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

Топла продажба на уличното осветлување од 150w во автопати P roduct Paremeter: Model NO.RYGH-LDCP-150W Wattage 150W Voltage AC 200-295V Luminance Flux 130lm/w CTN size 46.5*33*18CM 1 PCS /
China Supplier of Led Street Lamp
Топла Продажба на Висококвалитетен Водоотпорен Водоотпорен 100W LED Улична Светлина

Единечната цена: USD 77.77 - 79.33 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 77.77 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 79.33 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 400 * 335 * 170 мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

Топла Продажба на Висококвалитетен Водоотпорен Водоотпорен 100W LED Улична Светлина Датум на состојба: Model NO.RYGH-ADH100W Wattage 100 W Voltage AC 85-305 V Luminance Flux 100-110 lm/w CTN size...
China Factory of Led Street Lamp
5 години гаранција водоотпорен 250w предводена патна лампа

Единечната цена: USD 111.2 - 113.42 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 111.2 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 113.42 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 700 * 335 * 170 мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

5 години гаранција водоотпорен 250w предводена патна лампа Датум на состојба: Model NO.RYGH-ADH250W Wattage 250 W Voltage AC 85-305 V Luminance Flux 100-110 lm/w CTN size
Led Street Lamp Export
H серија H водоотпорен meanwell HLG возач 350w предводена улица светилка

Единечната цена: USD 193.1 - 196.96 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 193.1 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 196.96 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 867 * 335 * 170 мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

H серија H водоотпорен meanwell HLG возач 350w предводена улица светилка Датум на состојба: Model NO.RYGH-ADH350W Wattage 3500 W Voltage AC 85-305 V Luminance Flux 100-110 lm/w CTN size...
Competitive Led Street Lamp China Supplier
AC 110V 220V Модул 120W LED улично осветлување

Единечната цена: USD 66.64 - 68.22 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 66.64 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 68.22 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 65 * 25 * 13cm, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

IP65 AC 110V 220V Модул 120W LED улично осветлување Опис: 2018 најновиот модел 30W 40W 60W 90W 120W 150W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види од луѓето....
Leading Manufacturer of Led Street Lamp
Roadway 150W LED Улична светилка за проекти

Единечната цена: USD 75.52 - 77.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 75.52 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 77.3 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 65 * 25 * 13cm, 1 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Roadway Outdoor Good Lumens 150W LED Улична светилка за проекти Опис: 2018 најновиот модел 30W 40W 60W 90W 120W 150W LED Улична светлина. Има лесен и тенок модул Алуминиумско куќиште. IES е достапна, има силна продорна моќ, што јасно може да се види...
Professional Factory of Led Street Lamp
Голема моќност 40W LED улична светилка Висока Пат

Единечната цена: USD 22.58 - 23.11 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 22.58 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 23.11 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 55 * 51 * 43 см, 8 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Голема моќност 40W LED улична светилка за висок начин Опис: Шенжен Riyueguanghua ЛЕР Street Street Light: Можеме да понудиме од 20W-200W. Бојата на домување може да биде црна и бела. Пренапонска заштита од 10KV може да ја направи улицата безбедна во...
IP65 Надворешна чиста бела 50W LED улична светлина

Единечната цена: USD 40.92 - 41.89 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 40.92 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 41.89 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 55 * 51 * 43 см, 8 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

IP65 Надворешна чиста бела 50W LED улична светлина Опис: Шенжен Riyueguanghua ЛЕР Street Street Light: Можеме да понудиме од 20W-200W. Бојата на домување може да биде црна и бела. Пренапонска заштита од 10KV може да ја направи улицата безбедна во...
Ce RoHS AC 110V 60W LED улично осветлување

Единечната цена: USD 46.57 - 47.67 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 46.57 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 47.67 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 66 * 58 * 40 см, 6 PCS / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Ce RoHS AC 110V 60W LED улично осветлување Опис: Шенжен Riyueguanghua ЛЕР Street Street Light: Можеме да понудиме од 20W-200W. Бојата на домување може да биде црна и бела. Пренапонска заштита од 10KV може да ја направи улицата безбедна во дождлив...
Bridgelux 80W LED Улична светилка за висок начин

Единечната цена: USD 52.41 - 53.65 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 52.41 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 53.65 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 74 * 30 * 14 см, 1 компјутер / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Bridgelux 80W LED Улична светилка за висок начин Опис: Шенжен Riyueguanghua ЛЕР Street Street Light: Можеме да понудиме од 20W-200W. Бојата на домување може да биде црна и бела. Пренапонска заштита од 10KV може да ја направи улицата безбедна во...
220V чиста бела КРИ 100W LED улична светлина

Единечната цена: USD 64.71 - 66.24 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 64.71 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 66.24 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 74 * 30 * 14 см, 1 компјутер / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

AC 220V чист бел КРИ 100W LED улична светлина Опис: Шенжен Riyueguanghua ЛЕР Street Street Light: Можеме да понудиме од 20W-200W. Бојата на домување може да биде црна и бела. Пренапонска заштита од 10KV може да ја направи улицата безбедна во дождлив...
120W LED улично осветлување за плоштад со Ce и RoHS

Единечната цена: USD 68.74 - 70.37 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 68.74 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 70.37 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 97 * 37 * 14 см, 1 компјутер / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

120W LED улично осветлување за плоштад со Ce и RoHS Опис: Шенжен Riyueguanghua ЛЕР Street Street Light: Можеме да понудиме од 20W-200W. Бојата на домување може да биде црна и бела. Пренапонска заштита од 10KV може да ја направи улицата безбедна во...
2018 150W LED Street Lamp 5 години гаранција

Единечната цена: USD 79.63 - 81.51 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 79.63 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 81.51 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 97 * 37 * 14 см, 1 компјутер / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

2018 Нова 150W LED уличка со 5-годишна гаранција Опис: Шенжен Riyueguanghua ЛЕР Street Street Light: Можеме да понудиме од 20W-200W. Бојата на домување може да биде црна и бела. Пренапонска заштита од 10KV може да ја направи улицата безбедна во...
5 години гаранција 180W LED улично осветлување Ce & RoHS

Единечната цена: USD 101.4 - 103.79 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 101.4 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 103.79 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 97 * 37 * 14 см, 1 компјутер / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

5 години гаранција 180W LED улично осветлување со Ce & RoHS Опис Шенжен Riyueguanghua ЛЕР Street Street Light: Можеме да понудиме од 20W-200W. Бојата на домување може да биде црна и бела. Пренапонска заштита од 10KV може да ја направи улицата...
2018 Кул бели алуминиумски 200W LED улично осветлување

Единечната цена: USD 102.61 - 105.03 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 102.61 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 105.03 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 97 * 37 * 14 см, 1 компјутер / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

2018 Кул бели алуминиумски 200W LED улично осветлување Опис: Шенжен Riyueguanghua ЛЕР Street Street Light: Можеме да понудиме од 20W-200W. Бојата на домување може да биде црна и бела. Пренапонска заштита од 10KV може да ја направи улицата безбедна...
Ce & RoHS & ISO Bridgelux 50W LED соларни улични светилки

Единечната цена: USD 326.47 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 326.47 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: NW / GW: 17.1kg / 20kg Картон големина: 690 * 330 * 320mm (светилка); 800 * 720 * 75мм (соларен панел)

Способност за снабдување: 5000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS ISO

Африка Проект светлината Ce RoHS ISO Bridgelux 50W LED соларни улични светилки Опис: СМД одделена соларна LED улична светилка со алуминиумско куќиште, со полно-вати и има висок лумен 130-150lm / w. Тоа може да може да го осветли 12 часа на ден во...
IP65 водоотпорна алуминиумска соларна 80W улична светлина

Единечната цена: USD 356.52 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 356.52 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 1195 * 500 * 190мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE ROHS IP65 IES ISO standards

IP65 водоотпорна алуминиумска соларна 80W улична светлина 8w до 80w уличното осветлување соларни, 5 години гаранција, со американски Bridgelux 45mil предводена чип, сензор за движење, светлина и контрола на времето се нејзиниот начин на работа. Со...
Интегрирана 70W соларна LED улична светлина

Единечната цена: USD 339.13 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 339.13 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 1195 * 500 * 190мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE ROHS IP65 IES ISO standards

Интегрирана 70W соларна LED улична светлина 8w до 80w уличното осветлување соларни, 5 години гаранција, со американски Bridgelux 45mil предводена чип, сензор за движење, светлина и контрола на времето се нејзиниот начин на работа. Со светилка од...
60W Интегрирана соларна улична светлина

Единечната цена: USD 260.87 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 260.87 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 1345 * 400 * 200 мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE ROHS IP65 IES ISO standards

60W Интегрирана соларна улична светлина 8w до 80w уличното осветлување соларни, 5 години гаранција, со американски Bridgelux 45mil предводена чип, сензор за движење, светлина и контрола на времето се нејзиниот начин на работа. Со светилка од...
50W Интегрирана соларна улична светлина

Единечната цена: USD 260.87 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 260.87 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 1345 * 400 * 200 мм

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE ROHS IP65 IES ISO standards

60W Интегрирана соларна улична светлина 8w до 80w уличното осветлување соларни, 5 години гаранција, со американски Bridgelux 45mil предводена чип, сензор за движење, светлина и контрола на времето се нејзиниот начин на работа. Со светилка од...
Related Industry Information
Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање