Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Дома > Производи > Led High Bay Light (Total 24 Products for Led High Bay Light)
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Led High Bay Light

Ние сме специјализирани Led High Bay Light производители и снабдувачи / фабрика од Кина. Трговија на големо Led High Bay Light со висок квалитет како ниска цена / евтина, една од Led High Bay Light водечки брендови од Кина, Shenzhen Ri Yue Guang Hua Technology Co., Ltd..
60w 100w 120W LED High Bay осветлување

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

60w 100w 120W LED High Bay осветлување Опис: Led High Bay може да се подели во согласност со традиционалните светлосни лампи (на пр. Лампи за натриум, живи рудници, итн.) И светилки за LED осветлување. IP65 CE ROHS Целосно 60w индустриски Led High...
China Manufacturer of Led High Bay Light
160W без возач со линеарна LED висока светлина

Единечната цена: USD 71.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 71.3 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

160W без возач со линеарна LED висока светлина Опис LED Linear High Bay Light е широко користен во магацин, изложбена сала, паркинг, стадион, гимназија, билборд, парк, статуа, проект за декорација на владините осветлување, обележје, јавен плоштад и...
High Quality Led High Bay Light China Supplier
120W без возач Линеарна LED висока светлина на заливот

Единечната цена: USD 60 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 60 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

120W без возач Линеарна LED висока светлина на заливот Опис Нашите 120W LED High Bay Light се користат висококвалитетни OSRAM 3030 LED, ултра-висока ефикасност лумен може да пристигне 130lm / w, прекрасен изглед, 50000 часа живот и 5 години...
Professional Manufacturer of Led High Bay Light
10000lm 80W без возач Линеарна LED завеса

Единечната цена: USD 43.13 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 43.13 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

10000lm 80W без возач Линеарна LED завеса Опис LED High Bay Light е општ термин за светилки и фенери кои се користат во производните области на фабрики, мини, магацини и високи бараки. Освен разните светилки за осветлување што се користат во...
Expert Manufacturer of Led High Bay Light
150W High Bay Линеарна IP65 LED Три-доказ светлина

Единечната цена: USD 100.77 - 99.09 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 100.77 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 103.29 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 104.97 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 99.09 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: PE торба + Внатрешна кутија + Надворешна кутија

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE

150W High Bay Линеарна IP65 LED Три-доказ светлина Model NO. AD-LHBL-150W
China Supplier of Led High Bay Light
100W High Power LED Highbay осветлување

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

100W High Power LED Highbay осветлување Опис: 100W High Power LED Highbay Lighting со без возач. Индустриските објекти претставуваат единствен предизвик за обезбедување на доволно осветлување на работните површини од светилки со различни висини на...
China Factory of Led High Bay Light
150W LED High Bay светла тела

Единечната цена: USD 56.95 - 57.4 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 56.95 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 57.4 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

150W LED High Bay светла тела Опис: 150w LED High Bay светла тела е ново издадено, се користи во Сеул IC програма за возење, без возач, ултра-висока ефикасност 125LM / W, PF> 0.9, без ЕМИ електромагнетни пречки, 10KV пренапонска заштита, повеќе...
Led High Bay Light Export
150W LED без возач Висока задна светлина

Единечната цена: USD 57.4 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 57.4 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

150W LED без возач Висока задна светлина Спецификации Model NO. AD-GKD-150WDL
Competitive Led High Bay Light China Supplier
12000lm 100W светло за заоѓање на возачот без возач

Единечната цена: USD 46.09 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 46.09 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

12000lm 100W светло за заоѓање на возачот без возач Спецификации Model NO. AD-GKD-100WDL
Leading Manufacturer of Led High Bay Light
100W 120W 150W 200W LED High Bay светлина

Единечната цена: USD 46.09 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 46.09 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 520 * 520 * 440mm / CTN 4pcs / CTN 14.8KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHs

100W 120W 150W 200W LED High Bay светлина Model NO. AD-GKD-100WDL
Professional Factory of Led High Bay Light
80W Osram Bridgelux Chip LED Висока заливска светлина

Единечната цена: USD 34.45 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 34.45 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 200 * 200 * 360mm / CTN 1 парчиња / CTN 3.4KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHs

80W Osram Bridgelux Chip LED Висока заливска светлина Model NO. AD-GK80C-80W
200W Meanwell LED Висока заливска светлина со 150lm / w

Единечната цена: USD 67.85 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 67.85 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 270 * 270 * 320mm / CTN 1 парчиња / ЦТН 5.8KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHs

200W Meanwell LED Висока заливска светлина со 150lm / w Model NO. AD-GKD-200WF4B
5-годишна гаранција 200W 250W LED High Bay светлина

Единечната цена: USD 69.07 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 69.07 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 270 * 270 * 320mm / CTN 1 парчиња / ЦТН 5.8KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHs

5-годишна гаранција 200W 250W LED High Bay светлина Model NO. AD-GKD-200WF4C
50W НЛО ЛЕР Висока заливска светлина за складиште

Единечната цена: USD 49.22 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 49.22 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-UFO-50WD2

50W НЛО ЛЕР Висока заливска светлина за складиште Овој ЛЕР Висока залив светло изглед дизајниран како НЛО, убава целокупната. Усвоено алуминиумско куќиште за леење, подобро во дисипација на топлина. Висококвалитетниот извонреден LED чип за ЛЕР...
150W LED Висока Беј Светло НЛО Дизајн

Единечната цена: USD 76.78 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 76.78 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 150W LED High Bay Light

150W LED Висока Беј Светло НЛО Дизајн НЛО LED High Bay Light е широко користен светилка во индустриска зона и голем центар. Благодарение на долготрајните и извонредно ниските трошоци за одржување, потрошувачите се во голема побарувачка за нив. Во...
Meanwell Возач 150W LED High Bay светлина

Единечната цена: USD 77.64 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 77.64 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 150W UFO LED High Bay Light

Meanwell Возач 150W LED High Bay светлина Серија НЛО LED High Bay Light е жешка продажна серија LED Bay Light од RIYUEGUANGHUA. IP65 функција осигурајте се дека ламбата може да работи во влажно место, без страв штета од вода. Висококвалитетен...
Пренапонска заштита 200W LED Висока залисто осветлување

Единечната цена: USD 90.89 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 90.89 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 200W LED High Bay Light

Пренапонска заштита 200W LED Висока залисто осветлување 200W RIYUEGUANGHUA Серија UFO LED High Bay Light е добар избор за индустриско место. Висока осветленост LED чип достигне 120LM / W, доволно светла. Три типа на температура на бои за избор на...
Висока моќност 200 Watt LED Bay Bay

Единечната цена: USD 95.93 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 95.93 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 200W LED Bay Light

Висока моќност 200 Watt LED Bay Bay Овој ЛЕВЕН ЛЕВЕН ЛЕБИЛЕН ЛЕСЕН ЛЕМЕНТ достигна 120LM / W, тој усвои 252 piese OSRAM 3030 LED, проектирано растојание околу 15m, зрачената површина околу 150-200мм. Познат бренд MEANWELL возач, обезбедување на...
Високо-лумен индустриски НЛО ЛЕР Висока заливска светлина

Единечната цена: USD 41.22 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 41.22 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 28828 * 20cm / CTN 1 парчиња / CTN 2.5KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHs

Високо-лумен индустриски НЛО ЛЕР Висока заливска светлина Model NO. AD-UFO-50WD1
LED High Bay Light за фабрика и складиште

Единечната цена: USD 69.11 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 69.11 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 28 * 28 * 20см / ЦТН 1бр / ЦТН 2.5KG / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHs

LED High Bay Light за фабрика и складиште Model NO. AD-UFO-200WCA
Евтин 100W / 150W / 200W НЛО LED High Bay светлина

Единечната цена: USD 30.78 - 31.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 30.78 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 31.3 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 28 * 28 * 20cm / CTN 1 парчиња / CTN 2.54KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHs

LED High Bay Light за фабрика и складиште Model NO. AD-UFO-100WDL-XC
Висококвалитетна 2-годишна гаранција НЛО ЛЕР со висока залиха

Единечната цена: USD 26.61 - 27.04 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 26.61 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 27.04 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 27 * 27 * 25cm / CTN 1 парчиња / CTN 1.8KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/year

Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHs

Висококвалитетна 2-годишна гаранција НЛО ЛЕР со висока залиха Model NO. AD-GKD-100WDL-YY
Добар LED 150W LED High Bay светлина

Единечната цена: USD 65.72 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 65.72 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 150W LED Bay Light

Добар LED 150W LED High Bay светлина 150W НЛО LED High Bay Light, се користи 196pcs LED чип, спецификации за 3030. LED Chip бренд не е задолжително, како што се Philips, Osram, Nation Star, итн. Сите може да достигнат 110-120lm / w, униформа...
Шенжен 60W LED Висока Беј светлина тела

Единечната цена: USD 35.71 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 35.71 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Шенжен 60W LED Висока Беј светлина тела Опис: 200W LED Индустриски Шенжен 60W LED High Bay Light Fixture, цената е предност со висок квалитет и спецификации. Bridgelux 3030 за 150lm / w, Meanwell драјвер, куќиште на компјутер за ладење, гаранција од...
Related Industry Information
Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање