Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Дома > Производи > Led Floodlight (Total 24 Products for Led Floodlight)
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Led Floodlight

Ние сме специјализирани Led Floodlight производители и снабдувачи / фабрика од Кина. Трговија на големо Led Floodlight со висок квалитет како ниска цена / евтина, една од Led Floodlight водечки брендови од Кина, Shenzhen Ri Yue Guang Hua Technology Co., Ltd..
160w Модуларна рефлектори на LED без возач

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS, IK10

Опис: Револуционерниот нов монорен рефлејт- светло без возач со голема моќност е универзален уред за осветлување на сите насоки, неговата осветлена површина може да се прилагоди. LED поплавени светла е ЛЕР замена за традиционалните рефлектори...
China Manufacturer of Led Floodlight
Osram 3030 100w LED светилки за потопско осветлување

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS, IK10

Osram 3030 100w LED светилки за потопско осветлување Опис: Револуционерна нова висококвалитетна Osram 3030 100W LED светилки за потопување е еднонасочно осветлување на еднонасочното осветлување, неговата осветлена површина може да се прилагоди. LED...
High Quality Led Floodlight China Supplier
Тесни аголни 50W LED светилки за наводнување на отворено

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Тесни аголни 50W LED светилки за наводнување на отворено Опис: Достапен во 45W 75W 92W 142W 195W верзии, опсегот на IP65 рефлектори се идеални за станбени апликации и барања за комерцијална безбедност. Тесниот агол на повлечената светлина преку...
Professional Manufacturer of Led Floodlight
40W LED три-доказ светло за канцеларија

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

40W LED три-доказ светло за канцеларија Опис: LED Tri-proof светилки обично се користат за корозивни релативно силни, прашини, дождливи места за индустриско осветлување, како што се: електрични централи, челик, петрохемиски производи, бродови,...
Expert Manufacturer of Led Floodlight
40w без вокални LED улични светилки

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

40w без вокални LED улични светилки Опис: 40w Волшебни улични светилки без возачи LED-ретровит се користи за да се инсталираат во градината n, станбена површина, пат, автопат, двор, итн. Достапни во 40W, 50W, 100W, 150W, 200W, верзии. Безжични LED...
China Supplier of Led Floodlight
IP65 80w тенок LED улично осветлување

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

IP65 80w тенок LED улично осветлување Опис: Нашата Возачка LE D улична светлина користи програма за возење во Сеул IC, без возач, ултра-висока ефикасност 125LM / W, PF> 0.9, без ЕМИ електромагнетни пречки, 10KV пренапонска заштита, повеќе од...
China Factory of Led Floodlight
Алуминиумска LED потопна светилка со 12W

Единечната цена: USD 7.31 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 7.31 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-FL12WMH

Алуминиумска LED потопна светилка со 12W RIYUEGUANGHUA MH серијата LED Потопна светлина е прекрасна дизајнирана LED потопна светлина и е популарна во многу земји и области. Ова поплавено светло кое е фаворизирано од потрошувачите зависи од неговите...
Led Floodlight Export
Прекрасен изглед 30W LED поплави светлина отворено

Единечната цена: USD 11.06 - 11.62 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 11.06 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 11.62 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

Прекрасен изглед 30W LED поплави светлина отворено Бидејќи неговата шарена и тенка изглед, разумна цена, MH Серија LED Потопна светлина е фаворизирана од потрошувачите. Оваа MH серија LED потопена светлина е направен од Шенжен RIYUEGUANGHUA...
Competitive Led Floodlight China Supplier
Алуминиумски 100W LED уличното осветлување

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Алуминиумски 100W LED уличното осветлување Опис: 100W LED Стрит отворено е висококвалитетна LED светлосна опрема. А вградени во урбаните под-багажни патишта и станбени патишта и тротоарско осветлување f или пејзажна светилка, осветлување во дворот...
Leading Manufacturer of Led Floodlight
100W High Power LED Highbay осветлување

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

100W High Power LED Highbay осветлување Опис: 100W High Power LED Highbay Lighting со без возач. Индустриските објекти претставуваат единствен предизвик за обезбедување на доволно осветлување на работните површини од светилки со различни висини на...
Professional Factory of Led Floodlight
Висока моќност IP66 150W LED Потопна светлина

Единечната цена: USD 41.06 - 43.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 41.06 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 43.3 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 150W LED Flood Light

Висока моќност IP66 150W LED Потопна светлина MH серијата LED flood flood light е нова дизајнирана LED потопна светлина и се продава добро во многу земји и области. Нејзиниот прекрасен изглед и разумна цена фаворизирана од страна на клиентите. Оваа...
50W LED крошна светлина за бензинска пумпа

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

50W LED крошна светлина за бензинска пумпа Опис: 50W LED Canopy Light е осветлување тела погодна за инсталација во таванот. Серијата Canopy овозможува непречено, бело светло, додека го задржува познатиот дизајн. Леќи со акрилни отсјај насочуваат...
Вдлабнати 100W LED светилки

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Вдлабнати 100W LED светилки Опис: LED Canopy Light е ефикасен и еколошки LED извор на светлина кој е дизајниран да ги замени традиционалните извори на светлина. LED Canopy Light има оптимален дизајн на рефлектор кој обезбедува рамномерна распределба...
Philips 3030 150w LED осветлување

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Philips 3030 150w LED осветлување Опис: LED Canopy Светлина енергетска ефикасност во земјата на водечките ниво, енергијата ефект е многу очигледно, LED Canopy светлина ултра-висока моќност не-интегриран чип, технологија во меѓународно напредно ниво,...
Висока моќност 200W LED Caopy осветлување со IP65

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Висока моќност 200W LED Caopy осветлување со IP65 Опис: 200W LED бензинска пумпа светла извор на ладно светло, Philips 3030, MEANWELL возач. без топлина зрачење, без штетни метални жива, зелена. 200W LED Canopy Светлосна енергетска ефикасност во...
60W 4FT LED три-доказ светла тела

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

60W 4FT LED три-доказ светла тела Опис: 60W 4FT LED три-доказ светла тела Три-доказ LED тела за IP65 водоотпорни, отпорни на прашина и отпорен на корозија Највисоки лумени, висока моќност, најниска дисипација на светлина, ниска топлина CE,...
50400lm IP66 360W 400W LED рефлектори на стадионот

Единечната цена: USD 291.15 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 291.15 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

50400lm IP66 360W 400W LED рефлектори на стадионот Опис Ултра-тенка, ефикасна дисипација на топлина, олово LED нов тренд --- Нашата нова издадена 360W LED потопна светлина Оваа LED Потопна Светлина има 2 Meanwell Возачот , што се користи со...
200000lm Philips3030 1500W LED рефлектори за стадионот

Единечната цена: USD 989.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 989.23 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

200000lm Philips3030 1500W LED рефлектори за стадионот Опис Нашиот 1440W LED стадион светло има 8 модул и 8 MEANWELL возач , кој се користи со висококвалитетен Philips 3030, IP66 одделение, луменото производство може да пристигне 200000lm (просечно...
Приватни Модуларни 100W LED Потоп Светло тела

Единечната цена: USD 31.94 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 31.94 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Приватни Модуларни 100W LED Потоп Светло тела Опис: Приватни модуларни LED светилки со потопно светло од 100W, приватни модуларен дизајн Висок CRI LED COB, CE возач. ИЕС достапен, Дијалукс осветлување дизајн може да се обезбеди.Ултра-тенки...
50w PIR предводена модул за поплавено светло куќиште

Единечната цена: USD 17.47 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 17.47 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

50w PIR предводена модул за поплавено светло куќиште Опис: 50W пир предводена модул за поплавено светло куќиште, користете Bridgexlux mil45 / Epistar 33mil COB, прозрачна ефикасност до 100-110lm / w, користете високо квалитетни алуминиумски леани...
Индустриска LED потопна светилка од 250 W

Единечната цена: USD 115 - 124.58 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 115 / Piece/Pieces
500 Piece/Pieces USD 118.83 / Piece/Pieces
200 Piece/Pieces USD 122.67 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 124.58 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 250W LED Flood Light

Индустриска LED потопна светилка од 250 W Нашите неодамна истражувани и развиени LED Flood Light е популарна кај купувачите откако беа лансирани на пазарот. Има посебно куќиште, обработено со сликање, цврсто отпорно на корозија. 100W до 500W на...
Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопско светло

Единечната цена: USD 155.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 155.08 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопско светло Опис: Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопно осветлување е нов производ кој е пуштен на слобода, користете ја Philips 3030 високата светлосна ефикасност од 140lm / w, Meanwell...
140lm / w 360W LED стадионот за поле

Единечната цена: USD 310 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 310 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

140lm / w 360W LED стадионот за поле Опис: Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопно осветлување е нов производ кој е пуштен на слобода, користете ја Philips 3030 високата светлосна ефикасност од 140lm / w, Meanwell возачот, водоотпорен...
Шенжен 60W LED Висока Беј светлина тела

Единечната цена: USD 35.71 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 35.71 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Шенжен 60W LED Висока Беј светлина тела Опис: 200W LED Индустриски Шенжен 60W LED High Bay Light Fixture, цената е предност со висок квалитет и спецификации. Bridgelux 3030 за 150lm / w, Meanwell драјвер, куќиште на компјутер за ладење, гаранција од...
Related Industry Information
Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање