Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Дома > Производи > Led Flood Lighting (Total 24 Products for Led Flood Lighting)
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Led Flood Lighting

Ние сме специјализирани Led Flood Lighting производители и снабдувачи / фабрика од Кина. Трговија на големо Led Flood Lighting со висок квалитет како ниска цена / евтина, една од Led Flood Lighting водечки брендови од Кина, Shenzhen Ri Yue Guang Hua Technology Co., Ltd..
Прекрасен изглед 30W LED поплави светлина отворено

Единечната цена: USD 11.06 - 11.62 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 11.06 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 11.62 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

Прекрасен изглед 30W LED поплави светлина отворено Бидејќи неговата шарена и тенка изглед, разумна цена, MH Серија LED Потопна светлина е фаворизирана од потрошувачите. Оваа MH серија LED потопена светлина е направен од Шенжен RIYUEGUANGHUA...
China Manufacturer of Led Flood Lighting
50W Економски Серија LED Потоп Светлина IP66

Единечната цена: USD 14.38 - 15.13 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 14.38 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 15.13 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

50W Економски Серија LED Потоп Светлина IP66 LED Flood Lights се користат во отворено, како што се пејзажот, архитектурата, градината и билбордот итн. Оваа МХ серија LED потопна светлина е нов стил LED потопна светлина и се продава добро, бидејќи...
High Quality Led Flood Lighting China Supplier
80W Модуларна LED-поплава светлина за возачот

Единечната цена: USD 44.78 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 44.78 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

П лку детали Детали за предводена потоп 1. Моќност: 80 Watt 2. Напон: AC 85-300V, 50 / 60Hz 3. CE 4. Фабрика цена 5. 120lm / w 6. PF> 0,9 7. Гаранција: 5 години, 8. Време на живеење: 50000 часа...
Professional Manufacturer of Led Flood Lighting
Прекрасна 12W до 150W LED Потопна светлина

Единечната цена: USD 26.85 - 28.35 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 26.85 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 28.35 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 100W LED Flood Light

Прекрасна 12W до 150W LED Потопна светлина Шенжен RIYUEGUANGHUA MH серија LED Потоп светлина е нов стил поплави светлина како голема побарувачка во многу земји. Оваа LED потопна светлина користеше високо перформанси OSRAM 3030 LED или Epistar COB...
Expert Manufacturer of Led Flood Lighting
Висока моќност IP66 150W LED Потопна светлина

Единечната цена: USD 41.06 - 43.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 41.06 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 43.3 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 150W LED Flood Light

Висока моќност IP66 150W LED Потопна светлина MH серијата LED flood flood light е нова дизајнирана LED потопна светлина и се продава добро во многу земји и области. Нејзиниот прекрасен изглед и разумна цена фаворизирана од страна на клиентите. Оваа...
China Supplier of Led Flood Lighting
Висока моќност Филип стадион LED потопена светлина

Единечната цена: USD 155.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 155.08 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

Модел бр.: AD-XQCD-200W

Висока моќност Филип стадион LED потопена светлина Model NO. AD-XQCD-200W Wattage 200W Voltage AC 85-277V, 50/60Hz Certificate CE,
China Factory of Led Flood Lighting
800W 100800LM LED потопена светлина за стадионот

Единечната цена: USD 583.83 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 583.83 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

Модел бр.: AD-XQCD-720W

800W 100800LM LED потопена светлина за стадионот Model NO. AD-XQCD-720W Wattage 720W Voltage AC 85-277V, 50/60Hz
Led Flood Lighting Export
Приватни Модуларни 100W LED Потоп Светло тела

Единечната цена: USD 31.94 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 31.94 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Приватни Модуларни 100W LED Потоп Светло тела Опис: Приватни модуларни LED светилки со потопно светло од 100W, приватни модуларен дизајн Висок CRI LED COB, CE возач. ИЕС достапен, Дијалукс осветлување дизајн може да се обезбеди.Ултра-тенки...
Competitive Led Flood Lighting China Supplier
Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопско светло

Единечната цена: USD 155.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 155.08 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопско светло Опис: Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопно осветлување е нов производ кој е пуштен на слобода, користете ја Philips 3030 високата светлосна ефикасност од 140lm / w, Meanwell...
Leading Manufacturer of Led Flood Lighting
140lm / w 360W LED стадионот за поле

Единечната цена: USD 310 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 310 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

140lm / w 360W LED стадионот за поле Опис: Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопно осветлување е нов производ кој е пуштен на слобода, користете ја Philips 3030 високата светлосна ефикасност од 140lm / w, Meanwell возачот, водоотпорен...
Professional Factory of Led Flood Lighting
Висококвалитетен 100W IP65 LED потоп светилки

Единечната цена: USD 11.62 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 11.62 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 45 * 29 * 26CM 20 PCS / CTN 24.8KG

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

Висококвалитетен 100W IP65 LED потоп светилки Model NO.AD-FL30WMH Wattage 30W Voltage
Добар квалитет Hot-sale IP65 Надворешно LED потопено светло

Единечната цена: USD 14.69 - 15.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 14.69 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 15.3 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 52 * 42 * 40cm 20PCS / CTN 36KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Сертификат: CE

Добар квалитет Hot-sale IP65 Надворешно LED потопено светло Опис: Ако сакате да купите евтин 30W предводена рефлектор , одберете 30W предводена рефлектор од ledlightinisde.com. Се труди да ги обезбеди производите што ги сакате, нудејќи најдобра...
Долготрајно водоотпорно LED потопено светло со висок квалитет

Единечната цена: USD 91.62 - 95.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 91.62 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 95.43 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 39 * 37.8 * 26.8cm 1PCS / CTN 9KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Сертификат: CE

Добар квалитет Hot-sale IP65 Надворешно LED потопено светло Опис: Оваа 30-вати LED поплави емитира широк агол на 120 ° зрак на ладно или топло бело осветлување за осветлување на пејзажот, осветлување на паркингот, осветлување на знамето и...
Супер висока моќност 1000W стадион LED потопена светлина

Единечната цена: USD 789.22 - 822.1 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 789.22 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 822.1 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 39 * 37.8 * 26.8cm 1PCS / CTN 9KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Сертификат: CE

Супер висока моќност 1000W стадион LED потопена светлина Опис: Супер висока моќност LED светло: Околу 93% од нив се предводени од поплавени светла, 1% се водени со големи заливи светла. Ви нудиме широк спектар на опции за поплавено светло од 1000W ,...
IP66 High-end 1440w алуминиумски LED рефлектори за стадионот

Единечната цена: USD 1029.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 1029.23 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

IP66 High-end 1440w алуминиумски LED рефлектори за стадионот Опис: IP66 High-end 1440w алуминиумски LED flood lights е патентен модуларен LED светло, користи висококвалитетен LED 3030 и возач, за да се исполнат high-end пазарот, кој се користи за...
5 години гаранција Модул 150000lm 1000w LED потопена светлина

Единечната цена: USD 1029.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 1029.23 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

5 години гаранција Модул 150000lm 1000w LED потопена светлина Опис: IP66 High-end 1440w алуминиумски LED flood lights е патентен модуларен LED светло, користи висококвалитетен LED 3030 и возач, за да се исполнат high-end пазарот, кој се користи за...
AC 110V AC 220V 200w LED светилки за потопување

Единечната цена: USD 155.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 155.08 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

AC 110V AC 220V 200w LED светилки за потопување Опис: AC 110V AC 220V 200w LED светилки за
200W предводена од стадионот и поплавено осветлување

Единечната цена: USD 125.37 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 125.37 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 5000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

200W предводена од стадионот и поплавено осветлување Податоци Model NO RYGH-TLX-FL-200C Wattage
100w 200w 600w 1000w 300 watt LED поплавено осветлување

Единечната цена: USD 193.43 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 193.43 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 5000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

100w 200w 600w 1000w 300 watt LED поплавено осветлување Податоци Model NO RYGH-TLX-FL-300C
Шенжен smd AC220V 600W LED потопена светлина

Единечната цена: USD 390.45 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 390.45 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 5000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Шенжен smd AC220V 600W LED потопена светлина Податоци Model NO RYGH-TLX-FL-600C Wattage
200W LED напојување IP65 со висока моќност 200v

Единечната цена: USD 33.09 - 34.67 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5001 Piece/Pieces USD 33.09 / Piece/Pieces
2001 Piece/Pieces USD 34.09 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 34.38 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 34.67 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

200W LED напојување IP65 со висока моќност 200v Сите LED светлосни поплави, серија светло и серија светла вклучуваат робустен куќиште од алуминиум со завршна облога во прав во комбинација со нивниот IP65 рејтинг обезбедуваат отпорност на студ и...
5 години гаранција DOB 100Watt LED осветлување од поплави

Единечната цена: USD 18.89 - 19.38 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5001 Piece/Pieces USD 18.89 / Piece/Pieces
2001 Piece/Pieces USD 19.05 / Piece/Pieces
501 Piece/Pieces USD 19.22 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 19.38 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH Техника; OEM / ODM е достапен

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

5 години гаранција DOB 100Watt LED осветлување од поплави Сите LED светлосни поплави, серија светло и серија светла вклучуваат робустен куќиште од алуминиум со завршна облога во прав во комбинација со нивниот IP65 рејтинг обезбедуваат отпорност на...
Најевтино улично осветлување од 50W LED

Единечната цена: USD 12.83 - 13.14 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5001 Piece/Pieces USD 12.83 / Piece/Pieces
2001 Piece/Pieces USD 12.93 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 13.14 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE ROHS IP65 IES ISO standards

Најевтино улично осветлување од 50W LED Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH 's осветлуваат улично осветлување на патот и паркирање во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло, без возачкото светло, улично...
Улична светилка со сиромашни сијалици San'an 3030 High Lumen LED 40W

Единечната цена: USD 12.65 - 12.95 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
5001 Piece/Pieces USD 12.65 / Piece/Pieces
2001 Piece/Pieces USD 12.75 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 12.95 / Piece/Pieces

Бренд: Достапно RYGH, ODM или OEM

Пакување: Пена + картонска хартија, Стандарден извоз

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE ROHS IP65 IES ISO standards

Улична светилка со сиромашни сијалици San'an 3030 High Lumen LED 40W Опис на производот: Светилките за уличните светла RYGH TECH 's осветлуваат улично осветлување на патот и паркирање во 21 век. Нашиот меч Серија LED светло, улично светло,...
Related Industry Information
Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање