Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Дома > Производи > Led тунел светлина (Total 24 Products for Led тунел светлина)
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Led тунел светлина

Ние сме специјализирани Led тунел светлина производители и снабдувачи / фабрика од Кина. Трговија на големо Led тунел светлина со висок квалитет како ниска цена / евтина, една од Led тунел светлина водечки брендови од Кина, Shenzhen Ri Yue Guang Hua Technology Co., Ltd..
Osram 3030 100w LED светилки за потопско осветлување

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS, IK10

Osram 3030 100w LED светилки за потопско осветлување Опис: Револуционерна нова висококвалитетна Osram 3030 100W LED светилки за потопување е еднонасочно осветлување на еднонасочното осветлување, неговата осветлена површина може да се прилагоди. LED...
China Manufacturer of Led тунел светлина
Тесни аголни 50W LED светилки за наводнување на отворено

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Тесни аголни 50W LED светилки за наводнување на отворено Опис: Достапен во 45W 75W 92W 142W 195W верзии, опсегот на IP65 рефлектори се идеални за станбени апликации и барања за комерцијална безбедност. Тесниот агол на повлечената светлина преку...
High Quality Led тунел светлина China Supplier
40W LED три-доказ светло за канцеларија

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

40W LED три-доказ светло за канцеларија Опис: LED Tri-proof светилки обично се користат за корозивни релативно силни, прашини, дождливи места за индустриско осветлување, како што се: електрични централи, челик, петрохемиски производи, бродови,...
Professional Manufacturer of Led тунел светлина
60W 4FT LED три-доказ светла тела

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

60W 4FT LED три-доказ светла тела Опис: 60W 4FT LED три-доказ светла тела Три-доказ LED тела за IP65 водоотпорни, отпорни на прашина и отпорен на корозија Највисоки лумени, висока моќност, најниска дисипација на светлина, ниска топлина CE,...
Expert Manufacturer of Led тунел светлина
Приватни Модуларни 100W LED Потоп Светло тела

Единечната цена: USD 31.94 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 31.94 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Приватни Модуларни 100W LED Потоп Светло тела Опис: Приватни модуларни LED светилки со потопно светло од 100W, приватни модуларен дизајн Висок CRI LED COB, CE возач. ИЕС достапен, Дијалукс осветлување дизајн може да се обезбеди.Ултра-тенки...
China Supplier of Led тунел светлина
50w PIR предводена модул за поплавено светло куќиште

Единечната цена: USD 17.47 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 17.47 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

50w PIR предводена модул за поплавено светло куќиште Опис: 50W пир предводена модул за поплавено светло куќиште, користете Bridgexlux mil45 / Epistar 33mil COB, прозрачна ефикасност до 100-110lm / w, користете високо квалитетни алуминиумски леани...
China Factory of Led тунел светлина
Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопско светло

Единечната цена: USD 155.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 155.08 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопско светло Опис: Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопно осветлување е нов производ кој е пуштен на слобода, користете ја Philips 3030 високата светлосна ефикасност од 140lm / w, Meanwell...
Led тунел светлина Export
Цветен сигурен 150W / 200W LED Висока Мачт светлина

Единечната цена: USD 76.41 - 93.1 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 76.41 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 93.1 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 150W LED High Mast Light

Цветен сигурен 150W / 200W LED Висока Мачт светлина LED High Light Mast Light се користи во тунели, работилници, големи магацини, локации, металургија и разни фабрики, градежништво и други места со голема површина од поплавено осветлување,...
Competitive Led тунел светлина China Supplier
140lm / w 360W LED стадионот за поле

Единечната цена: USD 310 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 310 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

140lm / w 360W LED стадионот за поле Опис: Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопно осветлување е нов производ кој е пуштен на слобода, користете ја Philips 3030 високата светлосна ефикасност од 140lm / w, Meanwell возачот, водоотпорен...
Leading Manufacturer of Led тунел светлина
Шенжен 40W IP65 LED три-доказ светлина тела

Единечната цена: USD 30.42 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 30.42 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Шенжен 40W IP65 LED три-доказ светлина тела Опис: Шенжен 40W IP65 LED три-доказ светлина тела е нов дизајн модел, користете Epistar 2835, 100-130lm / w, вода доказ, Прашина доказ, 5 години гаранција. се користи за магацин, пакување многу,...
Professional Factory of Led тунел светлина
Високо лумен 130lm / w 60W LED три доказ светлина

Единечната цена: USD 39.09 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 39.09 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Високо лумен 130lm / w 60W LED три доказ светлина Опис: Висок лумен 130lm / w 60W LED Три доказ светлина е заменува традиција Три-доказ со LED Tube светлина, висок квалитет и убава, многу популарен во светот. Ние може да обезбеди 40w 60w 80w 120w...
Мини 15w LED Tube Три-доказ светлина

Единечната цена: USD 12.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 12.6 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Мини 15w LED Tube Три-доказ светлина Опис: Мини 15w LED Tube Три-доказ светлината е модел за топли продажба, 15w (2 ft) 20w (3ft) 30w (4ft) 40w (5ft), користете San'an SMD 2835, 100-130lm / w, 3 години гаранција, Може да биде прилагодени според...
LED три-доказ 20W LED Пакување многу светло

Единечната цена: USD 12.6 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 12.6 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

LED три-доказ 20W LED Пакување многу светло Опис: LED три-доказ 20W LED Пакување многу светлина е мини LED три-доказ светлина, што се користи за Пакување многу, канцеларија, магацин, фабрика, итн цената е многу ниска, и да го замени на високата цена...
3 години гаранција 18w T8 4ft LED цевка светлина

Единечната цена: USD 3.29 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 3.29 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

3 години гаранција 18w T8 4ft LED цевка светлина Опис: LED Tube Light е затворен светло, се користи за канцеларија, куќа, работилница, супермаркет, итн Ние може да обезбеди differnet вати, со различна должина T8 T6 T5 LED Tube Light, 18W T8 4ft LED...
висока моќност 150lm / w 24w T8 цевка светилка

Единечната цена: USD 3.85 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 3.85 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

висока моќност 150lm / w 24w T8 цевка светилка Опис: LED висока моќност 150lm / w 24w T8 Led цевка светилка е LED светло тела, користете LED SMD 2835, и постојан струјниот возач, за да ја замени традиционалната флуоресцентна светилка. Заштеда на...
200W Philips LED светло со висок 110-120lm / w

Единечната цена: USD 88.81 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 88.81 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: 380 * 430 * 230MM

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

200W Philips LED светло со висок 110-120lm / w Model NO.AD-HM-200W Wattage 200W Voltage AC 85-305V Luminance Flux 110-120lm/w THD <10% Life Time
2 години гаранција СМД 30W LED Потоп осветлување

Единечната цена: USD 8.82 - 9 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 8.82 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 9 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

2 години гаранција СМД 30W LED Потоп осветлување Опис: Најниска цена 10w Osram 5630 LED Flood Light е производ за цена предност, за да ги задоволи клиентите со ниски пазари, но квалитетот е исто така висок, го користиме Osram 5630, помине CE Driver,...
50w предводена градина светлина

Единечната цена: USD 11 - 11.22 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 11 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 11.22 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

50w предводена градина светлина Опис: 50W предводени од градинарското светло се изведуваат поплавени светла, кои се користат за градина, користење на отворено, IP65 водоотпорен рејтинг, употреба Osram 5630 100pcs, 80-90lm / w, прекрасна школка, 2...
топло бело предводени од светлината поплава 10w IP65

Единечната цена: USD 7.15 - 7.31 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 7.15 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 7.31 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

топло бело предводени од светлината поплава 10w IP65 Опис: топло бело предводени од светлината поплава 10w IP65 е LED Потопна светлина, Топло бела, Природно бела, Кул бела, 2700-6500K птиционо, Слим прожектор, оваа серија има 10w, 30w, 50w, 100w,...
Отворени 400W CREE XTE LED потопни светлосни тела

Единечната цена: USD 439.65 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 439.65 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS, IK10

Отворени 400W CREE XTE LED потопни светлосни тела Опис: Податоци: Model NO. AD-TGC400-400W
Високи лумени 500000lm 500w водеа поплавено светло на отворено

Единечната цена: USD 511.83 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 511.83 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS, IK10

Високи лумени 500000lm 500w водеа поплавено светло на отворено Опис: Податоци: Model NO.
10KV Surge Protetion 30W LED улично осветлување

Единечната цена: USD 21.44 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 21.44 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

10KV Surge Protetion 30W LED улично осветлување Опис: 10KV Surge Protetion 30W LED улично осветлување. директно може да го замени ламбата со блескаво светло, штедливи светилки, светилки без електроди, жива светилка, натриумска лампа без потреба да...
60W Philips 3030 LED Улична светлина

Единечната цена: USD 25.26 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 25.26 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

60W Philips 3030 LED Улична светлина Опис: 60W Philips 3030 LED Улична светлина. директно може да го замени ламбата со блескаво светло, енергијата за заштеда на светилки, електрични светла, жива светилка, натриумска лампа без потреба да се замени...
IP66 чист бел 50W LED тунел светлина

Единечната цена: USD 33.88 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 33.88 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: CTN Големина: 340 * 110 * 190MM NW: 2.3KG GW: 2.6KG

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS,EMC,LVD,TUV,ETL,SAA

IP66 чист бел 50W LED тунел светлина Опис: Riyueguanghua копродукции, Ограничена специјализирана за високо-власт предводена осветлување за стадион. Ние нудиме 50-600W висока моќност LED фудбалски стадион светлина, рефлектори на стадиони, Фудбалско...
Related Industry Information
Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање