Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Дома > Производи > Led потопна светлина (Total 24 Products for Led потопна светлина)
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

Led потопна светлина

Ние сме специјализирани Led потопна светлина производители и снабдувачи / фабрика од Кина. Трговија на големо Led потопна светлина со висок квалитет како ниска цена / евтина, една од Led потопна светлина водечки брендови од Кина, Shenzhen Ri Yue Guang Hua Technology Co., Ltd..
80W LED модул Без возач LED потопена светлина IP65

Единечната цена: USD 44.78 - 49.26 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 44.78 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 49.26 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

Нов дизајн 80W LED модул без возач LED потопена светлина IP65 Модул Безжична LED потопна светилка е нова LED поточна светлина и се продава добро во многу земји. Таа донесе технологија без возач, нема потреба од возач, нема ограничување на животниот...
China Manufacturer of Led потопна светлина
Нов производ IP65 50W LED потопско светло

Единечната цена: USD 22.72 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 22.72 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE

П лку детали Детали за предводена потоп 1. Моќност: 50 Watt 2. Напон: AC 85-265V, 50 / 60Hz 3. CE 4. Фабрика цена 5. 100-110lm / w 6. PF> 0,95 7. Гаранција: 3 години, 8. Време на живот: 30000 часа...
High Quality Led потопна светлина China Supplier
Osram 3030 100w LED светилки за потопско осветлување

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS, IK10

Osram 3030 100w LED светилки за потопско осветлување Опис: Револуционерна нова висококвалитетна Osram 3030 100W LED светилки за потопување е еднонасочно осветлување на еднонасочното осветлување, неговата осветлена површина може да се прилагоди. LED...
Professional Manufacturer of Led потопна светлина
Висока моќност 200W LED Потопна светлина за на отворено

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Висока моќност 200W LED Потопна светлина за на отворено Опис: 200W тесен агол LED поплави преку вградената микро-чип контрола, постоечките два вида на производи, еден тип на моќ чип комбинација, а другиот со еден голем чип моќ, поранешниот...
Expert Manufacturer of Led потопна светлина
120W Модуларен LED потопско светло без возач

Единечната цена: USD 62.1 - 68.31 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 62.1 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 68.31 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

120W Модуларен LED потопско светло без возач Модул Безжична LED потопна светилка е нова LED поточна светлина и се продава добро во многу земји и области. Таа донесе технологија без возач, нема потреба од возач, нема ограничување на животниот век на...
China Supplier of Led потопна светлина
Алуминиумска LED потопна светилка со 12W

Единечната цена: USD 7.31 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 7.31 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: AD-FL12WMH

Алуминиумска LED потопна светилка со 12W RIYUEGUANGHUA MH серијата LED Потопна светлина е прекрасна дизајнирана LED потопна светлина и е популарна во многу земји и области. Ова поплавено светло кое е фаворизирано од потрошувачите зависи од неговите...
China Factory of Led потопна светлина
50W Економски Серија LED Потоп Светлина IP66

Единечната цена: USD 14.38 - 15.13 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 14.38 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 15.13 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Место на потекло: Кина

50W Економски Серија LED Потоп Светлина IP66 LED Flood Lights се користат во отворено, како што се пејзажот, архитектурата, градината и билбордот итн. Оваа МХ серија LED потопна светлина е нов стил LED потопна светлина и се продава добро, бидејќи...
Led потопна светлина Export
100W IP65 без возач на LED поплави

Единечната цена: USD 17.28 - 17.56 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 17.28 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 17.56 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.:  AD-FL100WBGDL

100W IP65 без возач на LED поплави RIYUEGUANGHUA BG серија "Тенки без возач" го прифаќа технологијата без возач, нема потреба од возач, нема ограничување на животниот век на возачот. Оваа економична LED потопна светлина возачот користи...
Competitive Led потопна светлина China Supplier
Двоен водоотпорен алуминиум 30W LED потопско светло

Единечната цена: USD 6.36 - 6.47 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 6.36 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 6.47 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 30W LED Flood Light

Двоен водоотпорен алуминиум 30W LED потопско светло Усвоена технологија без возач, RIYUEGUANGHUA BG серијата Тенка без возач LED Потопна светлина не е потребна за возачот, без ограничување на животниот век на возачите. Позициониран како економичен...
Leading Manufacturer of Led потопна светлина
Прекрасна 12W до 150W LED Потопна светлина

Единечната цена: USD 26.85 - 28.35 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 26.85 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 28.35 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 100W LED Flood Light

Прекрасна 12W до 150W LED Потопна светлина Шенжен RIYUEGUANGHUA MH серија LED Потоп светлина е нов стил поплави светлина како голема побарувачка во многу земји. Оваа LED потопна светлина користеше високо перформанси OSRAM 3030 LED или Epistar COB...
Professional Factory of Led потопна светлина
Висока моќност IP66 150W LED Потопна светлина

Единечната цена: USD 41.06 - 43.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
100 Piece/Pieces USD 41.06 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 43.3 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 150W LED Flood Light

Висока моќност IP66 150W LED Потопна светлина MH серијата LED flood flood light е нова дизајнирана LED потопна светлина и се продава добро во многу земји и области. Нејзиниот прекрасен изглед и разумна цена фаворизирана од страна на клиентите. Оваа...
50W LED крошна светлина за бензинска пумпа

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

50W LED крошна светлина за бензинска пумпа Опис: 50W LED Canopy Light е осветлување тела погодна за инсталација во таванот. Серијата Canopy овозможува непречено, бело светло, додека го задржува познатиот дизајн. Леќи со акрилни отсјај насочуваат...
5-годишна гаранција 160W светилка за надворешна LED потоп

Бренд: АД комерцијален

Пакување: CTN Големина: 645 * 295 * 375mm 4PCS / CTN 16KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Сертификат: CE

5-годишна гаранција 160W светилка за надворешна LED потоп Model NO.AD-FGD-160WDL2 Wattage 160W
Вдлабнати 100W LED светилки

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Вдлабнати 100W LED светилки Опис: LED Canopy Light е ефикасен и еколошки LED извор на светлина кој е дизајниран да ги замени традиционалните извори на светлина. LED Canopy Light има оптимален дизајн на рефлектор кој обезбедува рамномерна распределба...
Philips 3030 150w LED осветлување

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Philips 3030 150w LED осветлување Опис: LED Canopy Светлина енергетска ефикасност во земјата на водечките ниво, енергијата ефект е многу очигледно, LED Canopy светлина ултра-висока моќност не-интегриран чип, технологија во меѓународно напредно ниво,...
Висока моќност 200W LED Caopy осветлување со IP65

Единечната цена: USD 24.85 - 25 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 24.85 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 25 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Висока моќност 200W LED Caopy осветлување со IP65 Опис: 200W LED бензинска пумпа светла извор на ладно светло, Philips 3030, MEANWELL возач. без топлина зрачење, без штетни метални жива, зелена. 200W LED Canopy Светлосна енергетска ефикасност во...
50400lm IP66 360W 400W LED рефлектори на стадионот

Единечната цена: USD 291.15 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 291.15 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

50400lm IP66 360W 400W LED рефлектори на стадионот Опис Ултра-тенка, ефикасна дисипација на топлина, олово LED нов тренд --- Нашата нова издадена 360W LED потопна светлина Оваа LED Потопна Светлина има 2 Meanwell Возачот , што се користи со...
200000lm Philips3030 1500W LED рефлектори за стадионот

Единечната цена: USD 989.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 989.23 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 50000 Pieces/ per Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

200000lm Philips3030 1500W LED рефлектори за стадионот Опис Нашиот 1440W LED стадион светло има 8 модул и 8 MEANWELL возач , кој се користи со висококвалитетен Philips 3030, IP66 одделение, луменото производство може да пристигне 200000lm (просечно...
IP66 1080W висока моќност LED стадионска светлина

Единечната цена: USD 841.85 - 882.46 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 841.85 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 882.46 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 1000W LED Flood Light

IP66 1080W висока моќност LED стадионска светлина Висока моќност Модуларна LED стадионска светлина е широко употребувана во фудбалско игралиште, кошаркарско поле, пристаниште и така натаму. Лумен излез 140LM ​​/ W, прилично светла за да го осветли...
Специјален дизајн 400W индустриска LED потопна светлина

Единечната цена: USD 186.55 - 202.09 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 186.55 / Piece/Pieces
500 Piece/Pieces USD 192.76 / Piece/Pieces
200 Piece/Pieces USD 198.98 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 202.09 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 400W LED Flood Light

Специјален дизајн 400W индустриска LED потопна светлина Како ново промовиран LED светло, RIYUEGUANGHUA HD серијата LED светло се продава добро низ целиот свет. Усвоена висококвалитетна висококвалитетна флип чип COB LED, униформност на осветленоста....
5 години гаранција 360W LED стадионска светлина

Единечната цена: USD 310.15 - 324.92 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 310.15 / Piece/Pieces
10 Piece/Pieces USD 324.92 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 360W LED Stadium Light

5 години гаранција 360W LED стадионска светлина За да се задоволи побарувачката за осветлување просторен простор како фудбалско игралиште, кошаркарско поле, пристаниште и така натаму. Високо квалитетен Модуларен ЛЕД стадионска светлина е дизајниран...
Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопско светло

Единечната цена: USD 155.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 155.08 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопско светло Опис: Висококвалитетен приватен дизајн 200W LED потопно осветлување е нов производ кој е пуштен на слобода, користете ја Philips 3030 високата светлосна ефикасност од 140lm / w, Meanwell...
Шенжен производител 300W LED потопена светлина

Единечната цена: USD 161.52 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 161.52 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Шенжен производител 300W LED потопена светлина Опис: Шенжен производител 300W LED потопена светлина е COB LED Модуларен LED прожектор тела, користете 6 парчиња COB, патент дизајн, може да направи 50-500w. 5 години гаранција....
80W без возач Слим Осман LED Потопна светлина

Единечната цена: USD 37.91 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 37.91 / Piece/Pieces

Бренд: АД комерцијален

Пакување: CTN Големина: 450 * 355 * 548mm 4PCS / CTN 18KG / CTN

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE

80W без возач Слим Осман LED Потопна светлина Model NO.AD-FGD-80WDL Wattage 80W
Related Industry Information
Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање