Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Дома > Производи > ЛЕР растат светлината (Total 24 Products for ЛЕР растат светлината)
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Hugh Hu
Контакт сега

ЛЕР растат светлината

Ние сме специјализирани ЛЕР растат светлината производители и снабдувачи / фабрика од Кина. Трговија на големо ЛЕР растат светлината со висок квалитет како ниска цена / евтина, една од ЛЕР растат светлината водечки брендови од Кина, Shenzhen Ri Yue Guang Hua Technology Co., Ltd..
SMD3030 Нов безжичен ЛЕД

Единечната цена: USD 49.39 - 50.21 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
500 Piece/Pieces USD 49.39 / Piece/Pieces
100 Piece/Pieces USD 50.21 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces

Модел бр.: 150W Driverless LED High Bay Light

SMD3030 Нов безжичен ЛЕД 150W LED High Bay Light е LED-светло без возач, без возачи кое чини помалку. Не грижете се дека технологијата без возач ќе го скрати животниот век на LED светлото. Тоа не е животен век ограничен. Оваа LED светилка еIP65 ,...
China Manufacturer of ЛЕР растат светлината
Растителен полн спектар 40W LED Расте Светлината

Единечната цена: USD 10 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 10 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.:  40W LED Grow Light

Пареметар на производот Model NO.ADAPL-75RBUI-40W Nominal Power 40W Actual Power 10W Voltage AC 85-265V LED wavelength R:620-630nm B:455-465nm UV:385-395nm IR:730-735nm Life Time 30000 Hours Size 338x110x16mm LED Qty
High Quality ЛЕР растат светлината China Supplier
300W LED Расте Светлината за ефект на стаклена градина во полн спектар

Единечната цена: USD 28.46 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 28.46 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 300W LED Grow Light

300W LED Расте Светлината за ефект на стаклена градина во полн спектар Дали сте збунети околу изборот на вистинска и задоволувачка светилка за да го промовирате растот на растенијата? Ве молиме погледнете во нашата оваа топла продажба ЛЕР растат...
Professional Manufacturer of ЛЕР растат светлината
300W LED Расте Светлината за Стакленички и Цветни

Единечната цена: USD 10 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 10 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Внатрешна големина на пакување: 51.0 * 17.8 * 6.0CM, MEAS: 52.6 * 37 * 32.5CM 10PCS / Carton Бруто тежина: 18Kg

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

300W LED Расте Светлината за Стакленички и Цветни Description: Our options range from lightweight LED grow lights, which don't hum or have lamps to replace, to the brightest High-Intensity Discharge lights. With an air-cooled HID system to filter...
Expert Manufacturer of ЛЕР растат светлината
НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината

Единечната цена: USD 13.28 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 13.28 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: Нето Тежина: 780g / PCS Внатрешна големина на пакување: 37 * 34 * 4.0CM, MEAS: 43.5 * 38.5 * 37 CM 10PCS / Carton, бруто тежина: 12.2Kg

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

НЛО Црвена Сина УВ IR LED Расте Светлината Description: Cheap, energy efficient, durable LED grow lights are becoming more and more popular as home grow lights for both professional growers and for plant enthusiasts. Although certain plants prefer...
China Supplier of ЛЕР растат светлината
Нов Full Spectrum 50W НЛО ЛЕД растат

Единечната цена: USD 13.28 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 13.28 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: 50W LED Grow Light

Пареметар на производот Model NO. ADUFO-250RBUI-50W Nominal Power 50W Actual Power 35W Voltage AC 85-265V LED wavelength R:620-630nm B:455-465nm UV:385-395nm IR:730-735nm Life Time 30000 Hours Size 330x33mm LED
China Factory of ЛЕР растат светлината
Тенок Црвен и Син 45W LED Расте Светлината

Единечната цена: USD 12.83 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 12.83 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: ADGL-225RB-45W

Тенок Црвен и Син 45W LED Расте Светлината Оваа ЛЕД растат со вистинска моќност од 30W, ја заменуваат традиционалната 45W растечка светлина. На растенијата им е потребна светлина, но сонцето не е доволно? Нашата LED Расте Светлината може да ви...
ЛЕР растат светлината Export
Целосен спектар 85-265V растенијата 300W LED Расте Светлината

Единечната цена: USD 27 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
10 Piece/Pieces USD 27 / Piece/Pieces

Бренд: АД Комерцијални, ОЕМ или ODM достапни

Пакување: Пена + хартиена картон, извозен стандард

Способност за снабдување: 10000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces

Модел бр.: ADAPL-100RBWUI-C300W

Целосен спектар 85-265V растенијата 300W LED Расте Светлината Оваа ЛЕД растат вистинската моќност е 65W, замени традиционални 300W расте светлина. Оваа LED светло специјално се користи за растенија, им помага да пораснат, зголемување на...
Competitive ЛЕР растат светлината China Supplier
IP65 SMD 3030 100w Линеарни LED диоди растат

Единечната цена: USD 65.07 - 70.49 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
200 Piece/Pieces USD 65.07 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 70.49 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

IP65 SMD 3030 100w Линеарни LED диоди растат Опис: 100W Модул LED High Bay 100w Линеарна LED Расте Светлината се конвертира од Linear LED High Bay Light, ние ги користиме Црвениот, Синиот, УВ, ИР професионалниот Боја LED Извор да се направи, Според...
Leading Manufacturer of ЛЕР растат светлината
Професионален Full Spectrum 65w LED Расте Светлината

Единечната цена: USD 10 - 9.95 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 10 / Piece/Pieces
1000 Piece/Pieces USD 9.95 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Професионален Full Spectrum 65w LED Расте Светлината Опис: Висококвалитетен Професионален Full Spectrum 65W LED Расте Светлината е 2018 нов дизајн LED Расте Светлина Fixture, Користете 300pcs SMD 3030, алуминиумска легура + PC Корица, 4M2 покривање...
Professional Factory of ЛЕР растат светлината
3 години Гаранција ABS PC 300W панел LED Расте Светлината

Единечната цена: USD 29.45 - 29.53 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 29.45 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 29.53 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

3 години Гаранција ABS PC 300W панел LED Расте Светлината Опис: Висок 3 години Гаранција ABS PC 300W панел LED Расте Светлината е професионална Full Spectrum растенијата LED Расте светлината, и има прекрасен екстериер, можеме да обезбедиме Виси...
Висока моќност COB леќа 50W LED Расте Светлината

Единечната цена: USD 10.9 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 10.9 / Piece/Pieces

Бренд: SMD3030

Пакување: Внатрешна големина на пакување: 225 * 200 * 45мм МЕРА: 570 * 415 * 250мм 20КСП / картон Бруто тежина: 14.5Kg

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHs

Висока моќност COB леќа 50W LED Расте Светлината Description: Accelerate indoor plant growth with energy-efficient Feit Electric LED Grow Light Bulb and fixtures. Our LED Grow Lights are ideal for greenhouse, horticulture, hydroponic or aquaponic...
100W Променлива светлина за бела LED диоди со бела боја

Единечната цена: USD 18.86 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 18.86 / Piece/Pieces

Бренд: SMD3030

Пакување: Внатрешна големина на пакување: 275 * 207 * 53mm MEAS: 490 * 410 * 285mm 10PCS / Carton Бруто тежина: 16Kg

Способност за снабдување: 50000pcs/Year

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHs

100W Променлива светлина за бела LED диоди со бела боја Description: The full spectrum COB LED grow light are highly engineered to provide improved growing performance for plants using selected LED output wavelengths. Our patented triangular design...
Како продажба на 200W Full Spectrum COB LED растат светлината

Единечната цена: USD 29.45 - 29.53 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1000 Piece/Pieces USD 29.45 / Piece/Pieces
1 Piece/Pieces USD 29.53 / Piece/Pieces

Бренд: АД КОМЕРЦИЈАЛ

Пакување: Празно CTN, или прилагодено CTN

Способност за снабдување: 5-7 days for sample, 5-15 days for mass order

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE, RoHS

Како продажба на 200W Full Spectrum COB LED растат светлината Опис: Ние користиме Full Spectrum ЛЕР да направите 200W COB LED Расте Светлина, осветленоста сооднос е 400-840nm, номиналната моќност е 200w, вистинската моќност е 90w, 2 години...
Топли продаваат 400W COB LED Расте Лампи

Единечната цена: USD 73.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 73.08 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, ODM или OEM Достапно

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

Топли продаваат 400W COB LED Расте Лампи 400W COB Расте LED светилки за растење во затворени простории. Користење на куќиште за печење за лакирање и калено стакло. Може да се користи во садење во затворен простор. Како што се месести, холандски...
800W COB LED Расте Светлината за фабрика за вегетарија и овошје

Единечната цена: USD 119.23 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 119.23 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, ODM или OEM Достапно

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

800W COB LED Расте Светлината за фабрика за вегетарија и овошје 800W COB Расте светлината LED растат светлини за затворени растенија. Користење на куќиште за печење на лакирано железо и калено стакло. Може да се користи во садење во затворен...
1200W со висока моќност со полно работно спектар на растенијата LED светилка

Единечната цена: USD 167.31 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 167.31 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, ODM или OEM Достапно

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

1200W со висока моќност со полно работно спектар на растенијата LED светилка 1200W моќен Full Spectrum растение LED светилка. Користење на куќиште за печење за лакирање и куќиште за калено стакло. Може да се користи во садење во затворен простор....
ЛЕР растат светлината за овошје зеленчук хортикултура хидропони

Единечната цена: USD 57.69 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 57.69 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, ODM или OEM Достапно

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

ЛЕР растат светлината за овошје зеленчук хортикултура хидропони LED Расте Светлината за овошје зеленчук хортикултура Hydroponic.Using ладење железо домување и калено стакло домување материјали. Може да се користи во садење во затворен простор. Како...
Целосен спектрум 1200W LED расте светлина за растенијата

Единечната цена: USD 73.08 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 73.08 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, ODM или OEM Достапно

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

Целосен спектрум 1200W LED расте светлина за растенијата Full Spectrum 1200W LED Расте светлината за растенијата. Користење на куќиште за печење за лакирање и калено стакло. Може да се користи во садење во затворен простор. Како што се месести,...
Темпериран стакло Материјали за домување 1500W LED Расте Светлината

Единечната цена: USD 88.46 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 88.46 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, ODM или OEM Достапно

Пакување: Хартија картон + пена

Способност за снабдување: 50000pcs/Quarter

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE/RoHS

Темпериран стакло Материјали за домување 1500W LED Расте Светлината Темпериран стакло Материјали за домување 1500W LED Расте светлината. Користење на предмети за печење лак за домување и калено стакло домување материјали. Може да се користи во...
Шенжен 1000W LED Расте Светлината за медицински растенија

Единечната цена: USD 57.69 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 57.69 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 470 * 420 * 280мм, 4 компјутери / ЦТН

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Шенжен 1000W LED Расте Светлината за медицински растенија Опис: Со децении, одгледувачите во затворен простор се потпираа на вештачки извори на светлина, како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцент за да ги имитираат сончевите зраци во...
Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин

Единечната цена: USD 12.3 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 12.3 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 37 * 34 * 4,0 см

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Топла Продажба на Висококвалитетни ниски цени 50W LED Growl Light во Градин Опис: Со децении, одгледувачите во затворен простор се потпираа на вештачки извори на светлина, како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцент за да ги имитираат...
Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен

Единечната цена: USD 10 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 10 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 41 * 12,5 * 3,4 см

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Целосна Спектар ЛЕР Расте Светлина Затворен Опис: Со децении, одгледувачите во затворен простор се потпираа на вештачки извори на светлина, како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцент за да ги имитираат сончевите зраци во внатрешна...
Висококвалитетни ниски цени 300W LED Расте светлина

Единечната цена: USD 28.46 / Piece/Pieces

Min.Order Единечната цена
1 Piece/Pieces USD 28.46 / Piece/Pieces

Бренд: RYGH, OEM или ODM достапни

Пакување: 51,0 * 17,8 * 6,0 см

Способност за снабдување: 50000pcs/month

Мин. Со цел: 1 Piece/Pieces

Сертификат: CE RoHS

Шенжен Висококвалитетни ниски цени 300W LED растат светилки Опис: Со децении, одгледувачите во затворен простор се потпираа на вештачки извори на светлина, како што се HID, натриум со висок притисок и флуоресцент за да ги имитираат сончевите зраци...
Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање