Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Hugh Hu Mr. Hugh Hu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-755-29411949 Е-пошта:info@ledlightinside.com
Home > За нас
За нас
Шенжен RIYUEGUANGHUA технологија копродукции, ограничен е професионален производител на LED светлина. Ние сме hi-tech претпријатие кое е специјализирано за истражување, дизајнирање, производство и извоз на ЛЕР производи. Со квалификувани таленти, висока технологија и изобилство на средства, имаме многу канцеларии и филијали во повеќето градови во Кина., За да можеме да понудиме брза и совршена услуга на нашите клиенти. Нашите LED осветлување, вклучувајќи LED светло, LED светлосни цевки, LED светилки за тавани, LED светло заливско светло, LED светло за поплавување, LED улично светло, LED напојување, итн Нашата компанија има висококвалитетни професионални техничари и напредна модерна опрема за производство: СМТ машина, машина за обликување со инјектирање, машина COB, печка за стареење на висока температура, машина за маса (дебагирање на осветленост по точка-по-точка) машина за лемење со струен проток и неколку машини за лемење на бранови, PCBA линии, автоматски линии за производство на пакување и вертикален држач за тестирање. Целосно спроведување на договорот за управување со квалитет ISO9001-2000 и обидете се да ги направите сите парчиња LED дисплеи, LED единици, модули и осветлување да бидат најдобри. Нашите производи имаат положено CE, FCC, RoHS, ISO, SGS и други сродни сертификати. Сите производи истражени и развиени од RIYUEGUANGHUA го достигнаа напредното ниво на меѓународниот пазар. Потпирајќи се на предностите на стратешката унија на компанијата, домашната и странската компанија, RIYUEGUANGHUA прераснаа во оригинално вкрстеновековно модерно претпријатие со споделување ресурси, поделба и соработка, предности комплементарно и работење со високи перформанси.

Бизнис тип : Manufacturer , Distributor/Wholesaler , Trade Company

Палета на производи : Bulb & Lamp , LED Interior Lighting , LED Outdoor Lighting

Производи / услуга : LED светло на цевка , LED светло за поплавување , LED светло за слабо светло , ЛЕР улично светло , LED светло за тунел , LED светло за раст

Вкупно вработени : 5~50

Капитал (Милиони САД $) : 500,000RMB

Основана е година : 2013

Сертификат : CE , EMC , RoHS

Адреса на компанијата : 6/F, Xinshidai Gongrong C1, Waihuan Road NO. 2, Shilongzai Community, Shiyan Street, Baoan District, Shenzhen, Guangdong, China

moreCompany Capacity
Трговски капацитет

Трговски информации

Incoterm : FOB,CFR,CIF,EXW,FCA

Terms of Payment : L/C,T/T,D/P,Paypal,Money Gram

Просечно време на водење : Peak season lead time:Within 15 workday
Off season lead time :Within 15 workday

Годишен обем на продажба (милион американски долари) : US$1 Million - US$2.5 Million

Годишен обем на купување (милион американски долари) : US$1 Million - US$2.5 Million

Извозни информации

Процент на извоз : 91% - 100%

Главни пазари : Africa , Americas , Asia , Caribbean , East Europe , Europe , Middle East , North Europe , Oceania , Other Markets , West Europe , Worldwide

Nearest Port : Yantian, Shekou

Режим за увоз и извоз: Извоз преку агенција

Производствен капацитет

Број на производни линии :10

Број на персоналот на КК :5 -10 People

ОЕМ услуги обезбедени :yes

Фабричка големина (Sq.meters) :1,000-3,000 square meters

Локација на фабриката :6/F, Xinshidai Gongrong C1, Waihuan Road NO. 2, Shilongzai Community, Shiyan Street, Baoan District, Shenzhen, China 518108

moreГлавни производи
Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање